Na výběr máte z mnoha způsobů balení. V článku vám je představíme a také poradíme, jaké povinné údaje uvádět na etiketách.
1. Balíček ve fólii
Balíčky netkané textilie na zahradu nebo třeba jutové dekorační tkaniny balíme do fólie. Na rozměrech finálního balíčku se s vámi domluvíme. Můžeme ho přizpůsobit rozměrům, které preferuje hobbymarket – díky tomu se prodejci do regálu vejde více zboží.
Do balení vložíme papírovou etiketu. Na balíček můžeme umístit i samolepicí etiketu, ale vložená varianta vás vyjde levněji.
2. Balíček na ramínku
V některých prodejnách mají místo regálů závěsné systémy – kovové konstrukce s tyčkami, na kterých jsou balení zavěšená. Ramínko se přivaří nebo nataví u dna sáčku. Poté se do něj vloží textilie a sáček se zataví z druhé strany.
3. Balíček v síťce
Některé výrobky balíme do plastové síťky. Tento způsob balení používáme třeba u sítí proti ptákům.
4. Krabička
Výrobky balíme i do papírových krabiček. Stačí, když nám sdělíte vaši představu a my se o výrobu krabic postaráme.
5. Role ve fólii
Někteří zákazníci preferují balení do rolí. Požadované množství textilie navineme a vložíme do teplem smrštitelné fólie s etiketou.
6. Role svázaná provázkem
Některé role není třeba balit do plastových obalů. Například na roli jutového pásu umístíme papírovou etiketu a celé balení zajistíme provázkem.
Co uvádět povinně na etiketě
Kromě obalového materiálu je důležitou součástí balení etiketa. Pohlídejte si, abyste splnili veškeré informační povinnosti, které vám ukládá zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele.
Mezi povinné údaje na etiketě patří následující informace:
- výrobce či dovozce, případně dodavatel,
- název výrobku,
- důležité parametry (rozměry, váha, barva),
- použitý materiál,
- informace o způsobu použití,
- informace o případném nebezpečí, které vyplývá z nesprávného použití či údržby výrobku.
Jak uvádí Česká obchodní inspekce, informace o použití atd. se nemusí uvádět v případě, kdy se jedná o zřejmé nebo obecně známé skutečnosti.
Některé informace můžete na etiketu uvést i ve formě piktogramů, pokud jsou obecně srozumitelné.
V případě, že plánujete zboží prodávat v České republice, údaje musí být v českém jazyce. Jestliže budete výrobek prodávat ve více zemích, pro každou si nechte udělat samostatné etikety. Nebo můžete mít na jedné etiketě informace ve více jazycích. Vždy si ale ověřte, že etiketa obsahuje všechny povinné údaje pro danou zemi.
Dále se na etiketě typicky uvádí logo a čárový kód.
Také si pohlídejte, aby byla etiketa v souladu se zákonem o odpadech. Ten v některých případech vyžaduje uvedení materiálu, ze kterého je vyrobený obal (pro snadnější třídění při recyklaci). Používejte standardizované číselné a písmenné symboly dle směrnic Evropské unie.
Stačí nám grafické podklady, o tisk etiket se postaráme
Naši klienti mají většinou vlastního grafika, který jim vytvoří etikety v souladu s jejich vizuální identitou. Klientova firma je pak na etiketě uvedená jako dodavatel a jméno Milmaru na ní vůbec není.
Jakmile nám dodáte podklady k etiketám, postaráme se o jejich tisk a vložení do balení.
Rozšiřte své portfolio o nové výrobky
Rádi vám pomůžeme s rozšířením portfolia výrobků z netkaných a tkaných textilií a síťovin. Zboží vyrobíme dle vašich požadavků a pak ho i zabalíme. Podívejte se, jak vypadá obvyklé zahájení spolupráce.