BIO-BLOK® - okysličování vody

ilu02 01

BIO-BLOK® je velmi účinný pomocník při okysličování vody u venkovního chovu ryb.

Využívá se stejného efektu jako při použití tzv. perlátoru u domácích vodovodních baterií. Proud vody prochází strukturou BIO-BLOKU®, tím se zpomaluje a dále se dělí na menší a menší samostatné proudy. Dochází tak k velkému kontaktu se vzdušným kyslíkem. Současně se uvolňují (pokud se vyskytují) nežádoucí těkavé plyny.
Nejvyšší účinnosti okysličení lze dosáhnout přivedením vody shora na BIO-BLOK® v co největší ploše. Lze použít jednoduchý železný nebo plastový box s vyvrtanými otvory (dle množství přiváděné vody o ø 4 - 8 mm) rozmístěnými cca 5 cm od sebe. BIO-BLOK® umístíme mírně nad hladinu - maximálně 50cm. Viz schéma.

Výhody:

  • vysoká účinnost okysličení vody
  • finančně nenáročné
  • použitý materiál (PE) je netečný k vlivům venkovního prostředí
  • snadná instalace

Specifikace BIO-BLOKU®:

  • Rozměry (š x d x v) - 54 x 54 x 55 cm
  • Objem 152 l
  • Recyklovatelný materiál (PE)
  • Mimořádně odolný, pevný, biologicky nerozložitelný

 

Další možnosti použití BIO-BLOKU® jsou na následujících obrázcích:ilu03 01

BIO-BLOK® - odplyňování vody

BIO-BLOK® je velmi dobrý při profesionálním odplyňování vody.

Slouží jako kontaktní výplň stripovacích věží, které slouží k intenzivnímu provzdušnění vody vzdušným kyslíkem a k odvětrání těkavých plynů. Provzdušňovací věže jsou vyrobeny z nerezové oceli s plastovou kontaktní výplní. Jako výplň se ideálně hodí BIO-BLOK®. Proud vzduchu je vháněn do spodní části věže, stoupá vzhůru tělesem věže a naráží na strukturu BIO-BLOKU®. Tím vzniká obrovský počet vzduchových bublin, ve kterých je nižší parciální tlak plynů. Těkavé plyny rozpuštěné ve vodě se proto snaží přemístit do prostoru s nižším parciálním tlakem a dochází k žádoucímu efektu odplyňování vody. Z vody lze uvolňovat radon, chlorované uhlovodíky, přebytečný CO2, sirovodík, metan či ostatní těkavé plyny.

Pro více informací nás prosím kontaktujte.